Polski Związek Wędkarski

Zaproszenie na zawody karpiowe

Zarząd Koła PZW w Drzonowie zaprasza członków Koła PZW w Drzonowie do wzięcia udziału w zawodach karpiowych.

Zawody te odbędą się na łowisku Wyszogóra od godziny 17.00 w piątek 24 maja do godz. 12.00 w niedzielę 26 maja 2024 roku.

Do klasyfikacji liczą się karpie i amury – suma wagi złowionych ryb lub cm, do ustalenia na miejscu . Prosimy wiec o zabranie miarek.

Zawody odbędą się na żywej rybie.

Sędziowanie koleżeńskie - z udziałem członków Zarządu Koła PZW Drzonowo.

Ze względu na ograniczona ilość miejsc liczy się kolejność zgłoszenia oraz wpłat.

Najlepsi wędkarze otrzymają okolicznościowe statuetki/puchary oraz nagrody rzeczowe .

Postanowienia regulaminu:

- zawody mają formułę „Rzutową"

- możliwość sondowania,w pierwszym dniu zawodów /piątek/ z wykorzystaniem deepera lub tym podobnych echosond,

- holowanie ryb dozwolone jest wyłącznie z brzegu i w obrębie swojego stanowiska.

- zakaz używania jakichkolwiek podajników do method feeder i feeder klasyczny ,

- o zwycięstwie w zawodach decyduje łączna waga lub cm 3 największych złowionych klasyfikowanych ryb. W przypadku takiej samej łącznej wagi decyduje waga największej ryby.

- każdy powinien być wyposażony w matę karpiową tzw. kołyska, środek do odkażania, duży podbierak /ew. można korzystać ze sprzętu sąsiada/,

- nęcenie wyłącznie przy pomocy materiałów pva lub za pomocą kobry.

- łowienie dozwolone jest wyłącznie na gruntowe zestawy karpiowe. Zakazuje się stosowania metody spławikowej, drgającej szczytówki i pozostałych metod połowu.

- podczas zawodów klasyfikowane są wyłącznie karpie i amury. Ryby innych gatunków należy po złowieniu natychmiast wypuścić do wody.

- podczas trwania całych zawodów obowiązują zasady koleżeństwa i rywalizacji fair play.

- dozwolone jest stosowanie przynęt wyłącznie roślinnych: kulki proteinowe ,ziarna.

Poza wyzej wymienionymi obostrzeniami wszystkich uczestników obowiązuje regulamin łowiska Wyszogóra udostępniony na stronie łowiska na Facebooku